آیا با شرایط اخذ ویزای توریستی کشور اتریش آشنایی دارید؟ چه مدارکی برای اخذ ویزای توریستی موردنیاز است؟ ویزای توریستی اتریش یکی از انواع ویزاهایی است که به‌صورت کوتاه‌مدت برای شخص متقاضی صادر می‌شود. اشخاصی که قصد اخذ ویزای توریستی اتریش را دارند باید بدانند که این نوع ویزا قابلیت تبدیل به ویزاهای بلند مانند کار و تحصیل را نخواهد داشت. اشخاصی که این ویزا را دریافت می‌نمایند می‌توانند تا مدت محدودی در این کشور حضور داشته باشند و لازم است که قبل از اتمام مدت ویزا، خاک کشور اتریش را ترک نمایند. نکته بسیار مهم در خصوص ویزای توریستی اتریش این است که امکان اخذ اقامت اتریش از طریق دریافت ویزای توریستی امکان‌پذیر نیست؛ بنابراین چنانچه قصد اخذ اقامت و تابعیت اتریش را دارید، باید برای دریافت ویزاهای بلندمدت این کشور اقدام نمایید. مؤسسه گام اول، شرایط اخذ ویزای توریستی اتریش را بررسی می‌نماید. برای اطلاعات بیشتر می‌توانید از طریق تماس با مؤسسه، از مشاوره تلفنی رایگان با کارشناسان بهره‌مند شوید.

ویزای توریستی اتریش و شرایط عمومی آن

کشور اتریش یکی از زیباترین کشورهای جهان است که جاذبه‌های طبیعی و گردشگری فراوانی در آن وجود دارد. بسیاری از افراد قصد سفر به این کشور زیبا و بازدید از مناظر شهری و طبیعی آن دارند. بدین منظور افراد متقاضی، اقدام به دریافت ویزای توریستی کشور اتریش می‌نمایند.

کشور اتریش با کشورهایی مانند آلمان، جمهوری چک، مجارستان، سوئیس، لیختن‌اشتاین، اسوونی، اسلواکی و ایتالیا هم مرز است. جمعیت کشور اتریش در سال ۲۰۱۸ در حدود ۸٫۸۲۲٫۲۶۷ نفر اعلام شده است. جالب است که بدانید کشور اتریش مساحتی در حدود ۸۳. ۷۸ کیلومترمربع دارد و تقریباً هم اندازه کشور امارات است. همچنین این کشور از ۹ ایالت تشکیل شده است و بیشتر مساحت آن را رشته‌کوه‌های آلپ شرقی در برمی‌گیرد. نکته جالبی که در خصوص کشور اتریش وجود دارد این است که کشور اتریش در سال ۲۰۱۵ یکی از کشورهای ثروتمند جهان از نظر تولید ناخالص داخلی معرفی شده است.

از دلایل اخذ ویزای توریستی اتریش می‌توان به شرکت در مراسم‌ها، سفرهای تجاری و دیدوبازدید از دوستان و اقوام اشاره کرد. باتوجه‌به اینکه اتریش عضو شینگن است، برای اخذ ویزای توریستی آن باید شرایط موردنیاز را دارا باشید تا بتوانید ویزای توریستی این کشور را دریافت نمایید. در این مقاله به طور مفصل به همه جوانب اخذ ویزای توریستی اتریش پرداخته می‌شود.

ویزای توریستی اتریش و مدارک موردنیاز

اگر می خواهید ویزای توریستی اتریش را بگیرید باید مدارک لازم برای اخذ ویزا را تکمیل نمایید تا بتوانید درخواست ویزای توریستی این کشور را مطرح کنید. در این قسمت از مقاله به مدارک موردنیاز برای اخذ ویزای توریستی اتریش می‌پردازیم. ایرانیان برای ورود به کشور اتریش و کشورهای شینگن نیاز به اخذ ویزا دارند. به طور معمول مدت‌زمان اخذ ویزا و حضور در اتحادیه اروپا ۹۰ روز است.

مدارک موردنیاز برای اخذ ویزای توریستی اتریش

ارائه پاسپورت که مدت اعتبار آن باید از ۶ ماه بیشتر باشد

  • ارائه ۲ قطعه عکس رنگی که به‌تازگی گرفته شده باشد.
  • تکمیل فرم درخواست ویزا که باید به زبان آلمانی و دقیق توسط فرد متقاضی تکمیل گردد.
  • ارائه گواهی اشتغال به کار شخص متقاضی به همراه ترجمه آن
  • ارائه بیمه‌نامه مسافرتی که حداقل سقف آن باید ۳۰۰۰۰ یورو باشد.
  • ارائه رزرو بلیت رفت‌وبرگشت فرد متقاضی
  • ارائه رزرو هتل برای فرد متقاضی
  • نامه تمکن مالی برای شخص متقاضی

نکته مهمی که در مورد ویزای توریستی اتریش وجود دارد این است که اشخاصی که کمتر از ۱۸ سال داشته و قصد اخذ ویزای توریستی را دارند، باید اجازه والدین به‌صورت محضری را همراه با سایر مدارک به سفارت تحویل دهند. همچنین هزینه رسیدگی به درخواست ویزای توریستی باید توسط شخص متقاضی پرداخت گردد که این مبالغ برای افراد بزرگسال ۶۷ یورو و برای افراد ۶ تا ۲۴ سال در حدود ۵۷ یورو و برای کودکان کمتر از ۶ سال به‌صورت رایگان است.

ویزای توریستی اتریش و مدت درخواست

باید درخواستتان جهت صدور ویزا و مدارک موردنیاز را در مدت‌زمان معینی به سفارت کشور اتریش ارائه دهید تا بتوانید موفق به دریافت ویزای خود شوید. بدین منظور لازم است که اشخاص، مدارک خود را ۳ ماه قبل از سفر خود تکمیل کرده و به سفارت ارائه نمایند تا مورد بررسی قرار گیرد.

 توصیه سفارت اتریش این است که درخواست خود را حداکثر تا ۴ هفته قبل از آغاز سفر به کشور اتریش، تحویل سفارت دهید. چرا که ممکن است در برخی مواقع، سفارت مدارک بیشتری جهت بررسی و صدور ویزای توریستی اتریش نیاز داشته باشد و شما باید فرصت کافی برای تهیه و ارائه مدارک موردنظر داشته باشید. همچنین در پاره‌ای از موارد، سفارت درخواست مصاحبه مجدد را اعلام می‌نماید و در صورت عدم تحویل به‌موقع مدارک و نبود فرصت زمانی کافی، شانس شما برای اخذ ویزای توریستی اتریش از دست می‌رود.

ویزای توریستی اتریش و وقت سفارت اتریش

یکی از مهم‌ترین مواردی که برای اخذ ویزای توریستی اتریش وجود دارد، درخواست وقت سفارت است. در این بخش در مورد درخواست وقت سفارت اتریش مطالبی را بیان می‌نماییم تا بتوانید با آگاهی برای اخذ ویزا درخواست نمایید. اشخاصی که به دنبال دریافت ویزای توریستی اتریش هستند، به‌منظور اخذ روادید لازم است که در ابتدا درخواست وقت سفارت نمایند. با مشخص‌شدن وقت سفارت، شخص متقاضی ویزای توریستی اتریش ملزم است که در روز و ساعت مقرر به سفارت این کشور مراجعه کرده و مدارک خود را برای اخذ ویزا تحویل آفیسر سفارت نماید تا در صورت بررسی بتواند ویزای درخواستی خود را اخذ کند. از زمانی که شخص متقاضی درخواست ویزای خود را مطرح می‌کند تا زمان دریافت ویزای وی، پروسه‌ای در حدود ۳ تا ۴ ماه زمان طی می‌شود؛ بنابراین ارسال مدارک تا ۳ ماه قبل از آغاز سفر الزامی است.

ویزای توریستی اتریش و تمدید آن

بسیاری از اشخاصی که درخواست ویزای توریستی اتریش را دارند باید بدانند که این ویزا در ابتدا به‌صورت کوتاه‌مدت برای شخص متقاضی صادر خواهد شد و درصورتی‌که شخص متقاضی بتواند سابقه خوبی از ورود به شینگن داشته باشد مانند اینکه در تاریخ مشخص شده در ویزا به کشور ورود و خروج نماید.  به‌مراتب می‌تواند ویزای توریستی اتریش را به‌صورت بلندمدت دریافت نماید. درصورتی‌که قصد تمدید ویزای توریستی را دارید باید به خاک کشور خود باز گردید و مجدداً برای این نوع ویزا درخواست نمایید.

ویزای توریستی اتریش و پروسه اقدام

جهت اقدام برای اخذ ویزای توریستی اتریش شخص متقاضی باید از ۳ ماه قبل از شروع سفر خود درخواست ویزای توریستی خود را به سفارت اتریش ارائه داده و نهایتاً تا ۴ هفته قبل از سفر، مدارک خود را به سفارت جهت بررسی و اخذ ویزا ارائه نماید. شخص متقاضی می‌تواند درخواست وقت مصاحبه خود را از طریق ایمیل و با تکمیل و ارائه فرم ویزا از سفارت اتریش درخواست نماید. برای اخذ ویزای توریستی اتریش، نحوه چیدن و ارائه مدارک از اهمیت بسیاری برخوردار است که شخص متقاضی باید رعایت نماید تا با نقصی و یا ردی ویزا مواجه نشود. نکته مهمی که باید به آن پرداخته شود این است که در صورت درخواست ویزای توریستی ممکن است گاهی با ردی ویزا مواجه شوید که در این صورت به شخص متقاضی نامه ریجکتی داده خواهد شد که در آن، دلایل ردی ویزا مشخص شده است.

شخص متقاضی ویزای توریستی اتریش پس از دریافت نامه ردی می‌تواند اعتراض خود را به سفارت مطرح نماید تا مورد بررسی قرار گیرد. از جمله دلایلی که در مورد ردی ویزا می‌توان به آن اشاره کرد عبارت‌اند از: کافی نبودن میزان تمکن مالی، قانع نشدن افسر ویزا برای بازگشت شخص متقاضی، ارائه مدارک جعلی به سفارت و… توصیه می‌شود که قبل از هر اقدامی در این زمینه، با وکیل و متخصص در این امر مشاوره نمایید.

ویزای توریستی اتریش با وثیقه یا بدون وثیقه

یکی از مواردی که در اخذ ویزای توریستی اتریش باید به آن پرداخته شود، اخذ ویزای توریستی با وثیقه یا بدون وثیقه است. برای اخذ ویزای توریستی اتریش ارائه وثیقه امری الزامی نمی‌باشد اما در صورت ارائه می‌تواند یک علقه مناسب برای شخص متقاضی محسوب شود تا بتواند اثبات نماید که به کشور خود بازمی‌گردد. بدین ترتیب شانس اخذ ویزای شخص نیز افزایش می‌یابد. البته نکته‌ای که وجود دارد این است که بدون داشتن وثیقه هم امکان درخواست ویزای توریستی اتریش وجود دارد، اما ممکن است از شانس کمتری برای اخذ ویزا برخوردار شوید.

ویزای توریستی اتریش

بسیاری از اشخاص قصد اخذ ویزای توریستی اتریش را داشته و باتوجه‌به شرایطی که دارند می‌توانند برای ویزای توریستی اتریش اقدام نمایند. مؤسسه گام اول باتوجه‌به  داشتن دفتر مرکزی در وین و همچنین دارا بودن بهترین تیم از وکلای، می‌تواند شما را در اخذ ویزای توریستی این کشور کمک و یاری نماید. اگر قصد اخذ ویزای توریستی این کشور را دارید به شما پیشنهاد می‌کنیم تا قبل از اقدام، شرایط خود را با کارشناسان و تیم وکلا مؤسسه گام اول بررسی نمایید تا در صورت برخورداری از شانس بالای اخذ ویزا، برای دریافت ویزای توریستی اتریش اقدام نمایید.

ویزای توریستی اتریش و ریجکتی

اشخاصی که قصد اخذ ویزای توریستی اتریش را دارند باید بدانند که ممکن است درخواست ویزای توریستی آنان با ریجکتی همراه باشد که در این صورت باید منتظر دریافت نامه ردی از طرف سفارت باشند. در صورت ریجکتی ویزای توریستی و دریافت نامه ردی، شخص متقاضی می‌تواند – از دلایل ریجکتی ویزا آگاهی یابد که در این صورت امکان اعتراض به ردی ویزا برای شخص متقاضی وجود خواهد داشت. در صورتی که با ریجکتی ویزا مواجه شدید بهتر است قبل از اقدام برای اعتراض، با وکیل و متخصص این امر مشاوره نمایید تا بتوانید اعتراض ثمربخشی داشته باشید. چرا که با رفع موارد ردی و ارائه اعتراض ممکن است شخص متقاضی بتواند ویزای توریستی خود را دریافت نماید. در مورد ریجکتی ویزا باید گفت که به دلایل مختلفی ممکن است ویزای توریستی شخص متقاضی ریجکت شود که برخی از این دلایل عبارت‌اند از: متقاعد نشدن افسر ویزا به بازگشت شخص متقاضی، کافی نبودن تمکن مالی شخص متقاضی، ارائه ندادن رزرو هتل و بلیت هواپیما و حتی صوری بودن رزرو هتل و بلیت هواپیما. موارد گفته شده تنها برخی از مواردی است که ممکن است باعث ریجکتی ویزای توریستی شخص متقاضی گردد. به همین دلیل بهتر است قبل از اقدام شرایط کامل خود را با کارشناس و وکیل این امر بررسی نمایید تا درصد ریجکتی خود را به حداقل برسانید.

ویزای توریستی اتریش تضمینی و با گارانتی

بسیاری از اشخاصی که به دنبال دریافت ویزای توریستی اتریش هستند، در اندیشه اخذ ویزا به‌صورت تضمینی و با گارانتی هستند. در مورد ویزای توریستی اتریش، تضمینی و با گارانتی باید گفت که در پروسه اخذ ویزا موردی به نام تضمینی و گارانتی وجود ندارد. چرا که ارائه ویزا بر عهده افسر ویزا است و شخص یا اشخاص نمی‌توانند اخذ ویزا را تضمین و یا گارانتی نمایند.

ویزای توریستی اتریش و نکات مهم

اشخاصی که قصد اخذ ویزای توریستی اتریش را دارند باید بتوانند علقه خود را ارائه نمایند و اثبات کنند که به کشور خود بازمی‌گردند. در این صورت می‌توانند برای ویزای توریستی اتریش درخواست نمایند همچنین ارائه نامه تمکن مالی در اخذ ویزا بسیار حائز اهمیت است. نکته مهمی دیگری که وجود دارد و بهتر است برای اخذ ویزای توریستی به آن توجه شود، این است که بهتر است اشخاص یک خانواده به‌صورت هم‌زمان برای ویزای توریستی درخواست نکنند چرا که در این صورت ریسک ردی ویزا بسیار بالا خواهد بود.

 همچنین شخص متقاضی باید مدارک خود را به‌صورت کامل تکمیل و به سفارت اتریش دهد. از شرایط مهمی که برای اخذ ویزای توریستی وجود دارد و شخص متقاضی باید آن را رعایت نماید می‌توان به رزرو هتل و محل اقامت اشاره کرد.

شخص متقاضی ویزای توریستی اتریش باید در کشور موردنظر، هتل خود را رزرو کند و مدرک رزرو هتل و بلیت هواپیما همراه با سایر مدارک به سفارت اتریش ارائه گردد. در صورت عدم ارائه این مدارک، درخواست ویزای شخص متقاضی با ردی همراه خواهد بود. نکته دیگری که در اخذ ویزای توریستی اتریش باید به آن اشاره شود این است که در صورت دریافت ویزا، بهتر است شخص متقاضی در تاریخ مشخص وارد کشور شود و قبل از پایان مدت ویزا به کشور خود باز گردد، تا امکان اخذ ویزا برای مراتب بعدی به‌راحتی و با مدت بیشتری فراهم باشد.