ویزای استارت آپ هلند و شرایط عمومی آن

به طور کلی ویزای استارت آپ هلند رسما اجازه اقامت کارآفرینان مبتدی نامیده می شود که در ژانویه سال 2015 توسط دولت هلند به منظور جذب کارآفرینان خارجی معرفی شد. این مجوز برای مدت یک سال معتبر است. حال در این قسمت از مقاله به شرایط عمومی هلند خواهیم پرداخت. هلند کشوری است از لحاظ جغرافیایی در اروپای غربی واقع شده است. با مساحت ۴۱٬۵۴۳کیلومتر مربع و ۱۶٬۵۷۰٬۶۱۳ نفر، جمعیت این کشور را تشکیل داده اند. اکثریت جمعیت این کشور مسیحی پروتستان هستند و فقط حدود 1 میلیون نفر مسلمان می باشند. پایتخت کشور هلند شهر زیبای آمستردام شناخته شده است.

اگر می خواهید در اروپا بیزنسی را راه اندازی کنید و نمی دانید که چه کار باید انجام دهید، این روش بسیار مناسب است. موسسه MIE با معرفی یک تیم قوی در کشور هلند به شما می گوید که چگونه کسب و کار خود را راه اندازی کرده و اداره کنید. هلند یکی از بهترین کشورها برای ایده جدید و طرح تجاری نو و اقامت کارآفرینی یا نوآفرینی برای بسیاری از افراد می باشد. در این مقاله تمام نکات مثبت و مزایای این روش برای سرمایه گذاری هایی با هزینه کم و یا ایده های تجاری نو به طور کامل شرح داده شده است.

سالانه افراد زیادی از روش های مختلف برای مهاجرت به این کشور اقدام می کنند. یکی از راه های مهاجرت به هلند و اخذ اقامت این کشور ، ویزای استارت آپ یا نوآفرینی می باشد.

ویزای استارت آپ هلند و اخذ اقامت هلند

افرادی که تصمیم دارند بیش از 90 روز در هلند برای کار و زندگی اقامت داشته باشند، می بایست از یکی از روش های کار، تحصیل، سرمایه گذاری، تولد، ازدواج و پناهندگی اقدام کنند. یکی از روش های اخذ اقامت هلند از طریق سرمایه گذاری به ویژه از طریق ویزای استارت آپ هلند می باشد. برای دریافت ویزای استارت آپ هلند شما نیاز به داشتن شرایط خاص دارید. در مرحله اول بایستی ثابت کنید که مبتکر هستید و ایده نو دارید. شما می بایست ثابت کنید ایده شما جدید و سودآور است. در این حالت به شما مجوز و اقامت یک ساله صادر می کنند. به طور کلی برای اخذ ویزای استار آپ هلند باید شرایط خاص زیر را رعایت کنید.

شرایط لازم برای دریافت ویزای استارت آپ هلند و اخذ اقامت

  • شما باید با یک تسهیلگر شناخته شده در هلند پیدا کنید تا اسپانسر شما شود.
  • ایده شما باید نوآورانه باشد.
  • شما بایستی یک برنامه و ایده تجاری خوب داشته باشید.
  • شما باید تجارت و ایده خود را در اتاق بازرگانی ثبت نمایید.
  • برای زندگی در هلند باید از تمکن مالی خوبی برخوردار باشید.

حال اگر یک ایده کاملا نوآورانه ندارید و یا اینکه برای راه اندازی کسب و کار خود در یک کشور اروپایی، با تمام ریسک ها و جزئیات آشنا نیستید، بهترین کار این است که قبل از شروع هر نوع بیزنسی، دانش این کار را به دست آورید. بنابراین موسسه MIE برای علاقه مندان به نوآفرینی در هلند، در یک اقدام نوآورانه، اقدام به معرفی یک تیم معتبر برای آموزش و راه اندازی تجارت و کسب و کار نو در هلند، برای علاقه مندان می کند.  رشته تحصیلی شما در دانشگاه راه اندازی بیزنس است. در طول تحصیل نیز استادتان با توجه به تجربه شما در کسب و کار، متناسب با شرایط، شما را برای بیزنس شخصی تان راهنمایی می کند. و قدم به قدم تا دو سال با شماست. تا بیزنس راه اندازی کرده و رشد دهید.

ویزای استارت آپ هلند و بررسی استانداردهای سرمایه گذاری

افرادی که تمایل به دریافت ویزای استارت آپ هلند دارند بایستی تمام زوایای آن را مورد بررسی قرار دهند. یکی از مهم ترین موارد قابل بررسی، استانداردهای سرمایه گذاری در این کشور است، زیرا نحوه برخورد دولت با سرمایه گذاران بسیار حائز اهمیت می باشد.

پیش از مهاجرت به هر کشوری از طریق سرمایه گذاری نخستین معیار و استانداری را که می بایست مورد آنالیز قرار داد، نمودار نرخ مصادره اموال یا سلب مالکیت یا اصطلاحا Expropriation Risk در آن کشور است. این شاخص نشان می دهد که دولت آن کشور با توجه به گذشته تا چه اندازه به هر بهانه ای به سلب مالکلیت اموال و سرمایه های سرمایه گذاران خارجی اش دست زده است. در واقع این شاخص میزان ریسک از دست دادن سرمایه و همچنین میزان امنیت سرمایه گذاری در یک کشور را نشان می دهد.

شاخص نرخ مصادره اموال بین عدد 1 تا 7 تعریف می شود. ( عدد 1 نشان از کمترین ریسک و بیشترین میزان امنیت سرمایه گذاری است و هرچه مقدار عددی در این نمودار به سمت 7 میل کند ، ریسک سرمایه گذاری در آن کشور بالاتر و امنیت آن پایین تر خواهد بود. در نمودار زیر مشاهده می کنید که نرخ مصادره و سلب مالکیت اموال در کشور هلند عدد 1 ( به معنی سرمایه گذاری ایمن با کمترین ریسک ) می باشد. لذا شما می توانید با اطمینان خاطر اقدام به کارآفرینی و راه اندازی یک کسب و کار استارت آپی در هلند بپردازید :

دومین استاندارد بین المللی که در حوزه سرمایه گذاری خارجی می بایست مورد بررسی قرار گیرد، نرخ کنترل فساد در کشور مقصد سرمایه گذاری است. در نمودار زیر نیز می توانید ملاحظه کنید که در بین کشورهای جهان در زمینه کنترل فساد کشور هلند در سه سال اخیر در جایگاه 8 ام قرار داشته است  :

ویزای استارت آپ هلند و هزینه های مورد نیاز

در وبسایت مهاجرت هلند برای ویزای کارآفرینی سرمایه مورد نیاز خاصی اعلام نشده است ولی کارآفرین باید اثبات نماید که شغل وی یک حداقل درآمد مشخص در ماه خواهد داشت. هزینه صدور این ویزا نیز 333 یورو معین شده است. البته در روش نوآفرینی در هلند که موسسه MIE، برای شما برنامه ریزی می کند، شما با ویزای دانشجویی وارد کشور هلند می شوید و در حین تحصیل، به شما کمک می کنند که شرکت ثبت کنید و از همان ابتدا مالیات های زیادی پرداخت نخواهید کرد. از لحاظ هزینه ثبت شرکت از طریق نوآفرینی تقریبا برای شما هزینه ای ندارد و ثبت شرکت در حدود 50 تا 100 یورو هزینه دارد و به علاوه دانشگاهی که دوره های نوآفرینی را در آن می گذارنید نیز، به شما برای راه اندازی کسب و کار کمک خواهد کرد.

ویزای استارت آپ هلند و بررسی طرح تجاری

یکی دیگر از موارد مهم در امر سرمایه گذاری در هلند و اخذ ویزای استارت آپ هلند ، ارائه طرح تجاری اقتصادی مفید، سودمند و منحصر به فرد می باشد که اصطلاحا از این طرح تحت عنوان بیزینس پلن یاد می شود. متقاضی می بایست منحصر به فرد بودن و خلاقانه بودن طرح خود را ضمن معرفی، ثابت نماید. ابتدا باید خدماتی که طرح ارائه می دهد توضیح داده شده و سپس توجیهاتی مبتنی بر خلاقانه بودن طرح و محصول ارائه شود و برای این امر نیاز به ارائه چارت ساختاری و اطلاعات فردی از کلیه افراد دخیل در پروژه و نیز هدف و نیت از ارائه و اجرای این طرح را توضیح دهید. خوبی تحصیل در دانشگاه بیزنس در هلند این است که اگر نتوانید یک ایده خوب بدهید، با شرکت در کلاس های دانشگاه و دوره بیزنس، به شما کاملا یاد می دهد و با توجه به سوابق و تجربیاتتان، شما را آماده خواهد کرد. شما با ویزای دانشجویی وارد کشور هلند می شوید و در حین تحصیل، به شما کمک می کنند که شرکت ثبت کنید و از همان ابتدا مالیات های زیادی پرداخت نخواهید کرد. ارائه برنامه زمانبندی مناسب جهت به ثمر رسیدن طرح و رسیدن به هدف و نیت نهایی باید به درستی ارائه گردد.

ویزای استارت آپ هلند و مراحل اقدام

ویزای استارتاپ، یا “اجازه اقامت برای کارآفرینان راه اندازان کسب و کار”، رسماً در ژانویه سال 2015 توسط دولت هلند برای جذب کارآفرینان خارجی معرفی شد. برای به دست آوردن ویزای راه اندازی ، قبل از ارسال درخواست خود به IND باید شرایط عمومی و خاص را رعایت کنید. پس از دریافت مجوز اقامت می توانید شروع به راه اندازی و توسعه کسب و کار خود کنید. پس از دریافت مجوز می بایست زیر نظر اسپانسر خود و یا یک شخص با تجربه هدایت شود. دریافت ویزای استارت آپ هلند نه تنها به نفع کارآفرین است بلکه به اقتصاد این کشور کمک شایانی می کند. شهروندان هر کشوری مجاز به درخواست ویزای نوآفرینی هلند هستند. البته لازم به ذکر است که شخص می بایست شرایط لازم را برای اخذ ویزای استارت آپ هلند داشته باشد:

  • شما باید با یک تسهیل گر شناخته شده در هلند پیدا کنید تا اسپانسر شما شود.
  • ایده شما باید نوآورانه باشد.
  • شما بایستی یک برنامه و ایده تجاری خوب داشته باشید.
  • شما باید تجارت و ایده خود را در اتاق بازرگانی ثبت نمایید.
  • برای زندگی در هلند باید از تمکن مالی خوبی برخوردار باشید.

هنگامی که با یک اسپانسر در هلند توافقی ایجاد کرده اید با ارائه مدارک مورد نیاز می توانید به منظور اجازه اقامت از طریق ویزای استارت آپ هلند در این کشور مشغول به کار شوید.

ویزای استارت آپ هلند و نکات مثبت

یکی از نکات مهم سرمایه گذاری در هلند و نیز راه اندازی استارت آپ در هلند این است که به هیچ عنوان در سیستم اداری این کشور هیچ گونه فرایند رانت خواری وجود ندارد. در اروپا و بالاخص در کشورهای غربی اعم از هلند، اتریش، آلمان، سوئیس، دانمارک، نروژ و فنلاند کلیه قوانین برای همه اشخاص با هر منصبی به یک شکل اجرا می شود و به هین علت هیچ گونه فساد اداری و یا بهره وری از منافعی با داشتن ارتباط خاص (رانت) وجود ندارد که سبب ایجاد امنیت خاطر برای هر سرمایه گذار یا راه اندازی استارت آپ در هلند می باشد. این مقاله توسط متخصصین موسسه ملک پور گردآوری شده است و هر گونه کپی برداری و استفاده از مطالب این مقاله بدون ذکر منبع آن غیر قانونی می باشد و در صورت سوء استفاده این موسسه هیچ گونه رضایتی نخواهد داشت. از جمله نکات مثبت کارآفرینی و راه اندازی استارت آپ در هلند ، نرخ مالیات و همچنین نرخ بهره بانکی پایین این کشور است که شرایط را برای کارآفرینان خارجی بسیار فراهم نموده است.

ویزای استارت آپ هلند

در این بخش از مقاله به بررسی خدمات موسسه در خصوص سرمایه گذاری در هلند و اخذ ویزای استارت آپ هلند خواهیم پرداخت. از مهمترین مواردی که کلیه متقاضیان امر سرمایه گذاری در هلند می بایست مد نظر قرار دهند، انتخاب یک وکیل کارکشته و معتبر در این زمینه است تا بتواند با شناختی که از قوانین رایج در هلند دارد و همچنین تجربیات مفید اقتصادی در این امور، مشاور خوبی جهت انجام قرارداد ها برای متقاضی بوده و کارهای سرمایه گذاری را به نحوی دقیق و به درستی انجام دهد تا از هدر رفت سرمایه و زمان متقاضی جلو گیری گردد. بسیاری از افراد بدون اطلاع از قوانین و مقررات اقدام به فرایند سرمایه گذاری بدون مشورت با فرد باتجربه می نمایند که در بسیاری از این موارد با ضرر و عدم بازگشت سرمایه روبرو می شوند. در این خصوص موسسه ملک پور با بیش از ۱۵ سال سابقه درخشان در امور مهاجرت با بهره گیری از بهترین و کاربلد ترین مشاوران و متخصص ترین وکلا در سراسر دنیا جهت اطمینان از عدم هدر رفت سرمایه در زمینه ویزای استارتاپ هلند و سرمایه گذاری در این کشور در خدمت شما عزیزان می باشد.

به جهت تسهیل در کار مخاطبان محترم پیشنهاد می گردد با تهیه محصول ویدئویی “راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت” که در سایت ملک پور به همت مدیر محترم موسسه تهیه و تدوین شده است خودتان وکیل مطلق خویش در امر مهاجرت بشوید. بعلاوه با مشاهده گالری ویزاها و مصاحبه های موکلین ما می توانید وسعت خدمات و سطح اعتماد و رضایت مشتریان و موکلین ما را به خوبی مشاهده نمایید.

همچنین شما همراهان گرامی می توانید با جستجوی ویدئو های سرمایه گذاری ما در وب سایت ملک پور به اطلاعات مفیدی که جناب آقای ملک پور آماده و تهیه نموده اند دسترسی داشته باشید. برای این امر کافیست در گوگل موضوع مورد نظر خویش را با کلید واژه ملکپور سرچ نموده و وارد وب سایت ما بشوید و به اطلاعات موردنظر دسترسی پیدا کنید. برای مثال برای سرمایه گذاری در هلند کافیست واژگان ” سرمایه گذاری در هلند ملک پور” را جستجو نمایید.

ویزای استارت آپ هلند و نکات مهم

در این قسمت از مقاله به بررسی نکات مهم عمومی در جهت ویزای استارت آپ هلند خواهیم پرداخت. هلند از جمله کشورهای پیشرفته و تکنولوژیک می باشد که می تواند مقصد مناسبی برای دارندگان طرح های استارت آپ باشد. این کشور به دلیل اهمیت خاصی که به نبوغ و علوم می دهد و دائما سیاست زندگی آسوده برای مردمان این کشور در دستور کار دولت هلند است، در خصوص ویزای استارت آپ هلند آینده نگری بسیار مثبت و روشنی دارد. در هلند بحث راه اندازی استارت آپ نرخ مالیات بسیار کمی را به خود اختصاص می دهد و در 9 سال اخیر تا سال 2019 این نرخ تغییری نکرده است. وجود شرکت ها و هلدینگ های بسیار غنی و معتبر در هلند این امکان را ایجاد می کند تا متقاضیان بتوانند برای استارت آپ و ایده های خویش بهره مناسبی ببرند و شرط لازم و کافی این امر داشتن ایده خلاقانه و نو و در اصطلاح یونیک می باشد که در این صورت کمپانی های هلندی می توانند از طرح متقاضی حمایت نمایند. از طرفی داشتن سابقه خوب در امر تجارت و نیز حمایت مکفی مالی از طرح مواردی است که در انتخاب شرکت ها باید مد نظر قرار گیرد که در این زمینه هم مشورت و همکاری با وکیلی کار کشته و واقف به امور توصیه می گردد.